Buzdolabı Servisi – Beyaz Eşya Servisi ☎️ 0533 926 5306 ☎️

Buzdolabı Servisi

Buzdolabı Servisi olarak, her marka buzdolabı ve dondurucunuz tamiri, bakımı ve servisini uzman ekiplerimiz tarafından gerçekleştiriyoruz. Buzdolabı Tamir Servisi

Tüm Buzdolabı Arızalarını Yerinde Yaparak Servis Güvencesi Altında 2 Yıl Garanti Vermekteyiz.


Buzdolabı Çalışmıyorsa ?

  • Elektrik bağlantısını ve sigortayı kontrol edin. Arıza elektriksel ise Elektrikçi çağırın.
  • Elektrik bağlantılarında sorun yok ise, bizi arayabilirsiniz.

Buzdolabı Çalışıyor Soğutmuyor ?

  • Dolabınızın kapı fitillerinin eskimiş olması ısı kaybına neden olur. Kapı fitilleri eskimiş ise bu fitilleri değiştirerek buzdolabınızı normal soğutma seyrine döndürebilirsiniz.
  • Buzdolapları içerisindeki gaz sayesinde soğutma yaparlar. Buzdolabınızdaki muhtemel oluşmuş gaz kaçağı soğutma yapmasını engellemektedir. Buzdolabınıza gaz yüklemesi yapılmalıdır,

Buzluk Kar yapıyor ?

  • Üst kapak fitillerinin eskimiş olması içeri ısı almasına sebep olur ve karlaşmaya yol açar. Fitilin değişmesi dondurucunuzu eski seyrine döndürecektir.

Buzdolabı Tamir Servisi

Buzdolabı hayatımıza uzun yıllar önce girmiş olan ve neredeyse her evde ya da işyerinde bulunan beyaz eşyalarımızın başında gelir. Buzdolabı adından da anlaşıldığı gibi soğuk dolap.

Daha ayrıntılı açıklarsam yiyecek ve içeceklerimizi ve soğukta saklanması gereken her şeyi bozulmadan ve taze olarak muhafaza etmeye yarayan elektrikle ve motorla çalışan soğutucu beyaz eşyadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok farklı modeli olan modern buzdolapları üretiliyor. Bunların içinde mini boy, tek kapılı, çift kapılı ve derin donduruculu gibi birçok farklı modeli ve herkesin zevkine hitap eden değişik renklere sahip olan buzdolapları artık hayatımızın vazgeçilmezleri olan beyaz eşyaların arasında yerini alıyor.

Gerçekten de öyle, adeta hayatımızın bir parçası oldu. Artık evlerimizde bir buzdolabı olmadan nasıl olurdu bilinmez. Sanırım herkes böyle düşünüyordur. Hakikaten büyük bir nimet. Düşünsenize buzdolabı gibi bir beyaz eşya icat edilmeden önce insanlar ne yapıyorlardı?  Her halde çok zorluk çekmişlerdir hele özellikle yaz aylarında sıcaktan içimiz yanarken buzdolabından çıkardığımız bir bardak soğuk su bile bizi nasıl serinletiyor değil mi? Ya da buz gibi bir karpuz dilimi.

Başka açıdan da düşünürsek her gün sebze , meyve içecek almak yerine haftada bir defa alıyoruz çünkü buzdolabı gibi bir beyaz eşyamız varsa yiyeceklerimizi ilk günkü gibi taze olacak şekilde muhafaza edebiliyoruz sadece sebze, meyve, içecek değil ayrıca et ve et ürünleri , balık gibi ürünlerinde buzdolabının alt veya üst bölümlerinde bulunan derin dondurucularda uzun bir süre muhafaza edilebilir yaz aylarında kışa hazırlık için ev hanımlarının yaptığı konserveler ve meyvelerden yaptığı kompostoları ve türlü yiyecekleri sakladıkları buzdolaplarının derin dondurucu kısımları çok işe yaramaktadır.

Buzdolabı alırken bize sağlayacağı faydayı en üst düzeye çıkaracak ve kolay kolay buzdolabı servisi ya da buzdolabı tamircisine ihtiyaç duymayacak ürünlere yöneliriz.  Buzdolabında en rağbet gören markalar; Bosch, Siemens, Samsung, Arçelik, Beko, Ariston, İndesit, Vestel, Altus, Profilo, AEG gibi buzdolabı markalarını sıralayabiliriz.


Buzdolabı Tamir Servisi

Buzdolabı tercihi yaparken birçok özelliğinin olmasına dikkat ederiz. Bunun yanı sıra daha satın alırken bir arıza durumunda hangi servislere başvuracağımızı dahi öğrenmek isteriz. Yedek parçalarının kolay bulunup bulunamayacağına, buzdolabı tamir servisine kolay ulaşıp ulaşamayacağımıza dikkat ederiz.  Buzdolabı servisi ya da buzdolabı tamiri, olası herhangi bir arıza durumunda kaliteli ve hızlı hizmet vermesini bekleriz.

Buzdolabı bozulduğunda diğer beyaz eşyalar gibi buzdolabı tamir servisine gösterilir. Bununla beraber uzun süreli verim almak için evimizde kendimizde buzdolabının temizliğini yapabiliriz. Buzdolabı kirlenirse, gözle görünür bir kirlenme olmasa bile sağlığımız için ayda en az bir kere temizlenmesi gerekmektedir. Şimdi bu temizliği nasıl yapabileceğimizi açıklayalım.  Önce buzdolabının fişini çekip daha sonra içindeki bütün malzemeyi dışarı çıkarmalıyız. Daha sonra buzdolabının çıkarılabilir parçalarını da çıkarıp öncelikle bu parçaları ılık suyla bulaşık deterjanıyla güzelce yıkamalıyız. Duruladıktan sonra onları kurumaya bırakıp sonra bulaşık deterjanını bir beze döküp buzdolabının içini yukarıdan başlayarak sileriz. Ondan sonrada başka bir bezle de durulayıp içini temizledikten sonra dış kapak kısmının kenarlarını ve üstünü de mutlaka temizlemeliyiz.

Buzdolabımız artık tertemiz oldu. Dışarı çıkardığımız malzemeleri ve parçaları tekrar buzdolabına yerleştiririz ve işlemi bitiririz. Zaten hepinizde hemen hemen aynı şeyleri yapıyorsunuzdur. Buzdolabı ya da diğer beyaz eşyalar hakkında en can sıkıcı durum nedir diye sorsam biliyorum ki herkes buzdolabı tamir servisine ihtiyaç duyulmasıdır der. Aslında buzdolabımızın ömrünü uzatmak ve daha verimli çalışmasını sağlamak elimizde bunun için yapmamız gerekenleri sizlere sıralayalım.

Öncelikle buzdolabınızı yeni aldıysanız eve getirdikten sonra hemen çalıştırmayın

Dik konumda dik konumda birkaç saat bekleyin. Aynı şekilde taşınmalarda da bu şekilde yapmanızı öneririm buzdolabının içine sıcak yemekler, içecekler koymamalıyız. Kışın daha yüksek yazın daha düşük ayarda çalıştırmalıyız. Çok sık buzdolabının kapağını açıp kapatmamalıyız. En az ayda bir kere temizlemeliyiz. Böylece daha uzun ömürlü ve daha verimli olmasını sağlayabiliriz. Bunları yaptık ama yine de buzdolabımız bozulabilir bu durumda hemen buzdolabı servisi ya da buzdolabı tamiri için uzman beyaz eşya servislerinden destek almalıyız.

1 Saat İçinde Buzdolabı Servisi